Для повноцінного фізичного розвитку щеняти необхідно давати йому цілеспрямовані навантаження. Темп і навантаження прогулянок щеня вибирає сам. Прогулянки повинні бути тривалими, але не примусовими.
Поки цуцик малий, не слід дозволяти йому спускатися долілиць по сходам, щоб не зіпсувати спину і лапи, - перенесіть його на руках або скористайтеся ліфтом, а нагору нехай піднімається сам - це корисно для розвитку мускулатури. Не варто примушувати маленьке щеня стрибати через бар'єри - краще заохочуйте його активний рух на вулиці. З дорослішим щеням добре гуляти в прискореному темпі, корисні прогулянки по лісі й по пересіченій місцевості, влітку - по зеленій траві, взимку - по свіжому снігу. Однак надмірно не захоплюйтеся тренуванням ще незміцнілого щеняти - замість користі можна принести непоправну шкода. Фізичне навантаження треба вводити поступово, тому що перевантаження гальмує ріст, згубно впливає на ще не зміцнілі суглоби.
Пробіжки зручно влаштовувати за допомогою велосипеда. Тоді ви зможете давати повноцінне навантаження, не перевтомлюючись самим. Велосипедом не рекомендується користуватися раніше однорічного віку. Починаючи з 15-20 хвилин збільшуйте час пробіжок у міру дорослішання щеняти.
Починати плавати можна хоч із тримісячного віку, головне, щоб собака був досить впевнений у своїх силах і завжди перебував під доглядом власника, а вода була теплою. Але ніколи не затаскуйте щеня у воду насильно, нехай він зайде в неї сам - за м’ячиком або за хазяїном. Починаючи з півроку можна робити далекі запливи, навіть із використанням човна, коли щеня пливе поруч, а ви не кваплячись гребете. Якщо щеня втомилося - візьміть його в човен.
Яким би видом тренувань ви не займалися зі своїм псом, вас ніколи не повинен залишати здоровий глузд і почуття міри. Завжди орієнтуйтеся на тренованість і вік свого собаки.
—————